Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» до рівня uaА-

22.07.2016
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» до рівня uaА- з прогнозом «стабільний».

Підвищення рівня кредитного рейтингу АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» зумовлено входженням Банку до складу юридично неоформленої фінансової групи за збереження достатніх показників капіталізації та високих показників ліквідності. Окрім того, позитивно на рівень кредитного рейтингу банківської установи впливає збереження достатня диверсифікація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля в розрізі основних вкладників. Разом з тим, зберігається уразливість Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Рейтингове агентство також відмічає збереження концентрації кредитного портфеля Банку за основними позичальниками та значний обсяг проблемної заборгованості у кредитному портфелі, що посилює його чутливість до кредитного ризику.

Впродовж останнього кварталу 2015 року та І кварталу 2016 року діяльність Банку була збитковою, що пов’язано, в першу чергу, зі зростанням витрат на формування резервів за активними операціями. В той же час, показники ефективності діяльності фінансової установи знаходяться на прийнятному рівні, а в структурі доходів значною є частка безресурсної складової (доходи від інкасації та розрахунково-касового обслуговування).

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, посилення збитковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «ЕКСПРЕС-БАНК», у тому числі: фінансова звітність за 2013-2015 рр. та I квартал 2016 року, а також планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua