Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ «ВЕКТОР БАНК» на рівні 4 (висока надійність)

11.10.2016
IBI-Rating повідомляє про визначення рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «ВЕКТОР БАНК» на рівні 4 (висока надійність).

Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 4 вказує на те, що фінансова установа надійна, своєчасно розраховується за зобов'язаннями в межах вимог, встановлених чинним законодавством України, в т.ч. НБУ. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів невисока, хоча і існує певна залежність діяльності фінансової установи від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Оцінка впливу зовнішніх факторів не поширюється на ситуації, пов’язані з форс-мажорними обставинами.

Підтвердження рівня рейтингу ПАТ «ВЕКТОР БАНК» обумовлений високими показниками капіталізації та ліквідності ПАТ «ВЕКТОР БАНК». Фактичні значення економічних нормативів ліквідності перевищують мінімальні допустимі, встановлені НБУ. Однак наявність залежності Банку від найбільших кредиторів в ресурсній базі, та найбільших позичальників у клієнтському кредитному портфелі може чинити тиск на ліквідність Банку та підвищує його уразливість до окремих фінансових ризиків. Також вплив на чутливість до окремих фінансових ризиків може посилитись внаслідок збереження негативних тенденцій в економіці країни та зниження платоспроможності позичальників.

За результатами січня–серпня 2016 року діяльність ПАТ «ВЕКТОР БАНК» зберігається прибутковою, а показники ефективності залишаються на прийнятному рівні.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня рейтингу надійності банківських вкладів у короткостроковій перспективі. Зниження рейтингу надійності банківських вкладів можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, збиткової діяльності та зниження показників ефективності, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ВЕКТОР БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2015 рр. та 8 міс. 2016 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua