Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ «КБ «Інвестбанк» на рівні 4 (висока надійність)

05.04.2016
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «КБ «Інвестбанк» на рівні 4 (висока надійність).

Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 4 вказує на те, що фінансова установа надійна, своєчасно розраховується за зобов'язаннями в межах вимог, встановлених чинним законодавством України, в т.ч. НБУ. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів невисока, хоча і існує певна залежність діяльності фінансової установи від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Оцінка впливу зовнішніх факторів не поширюється на ситуації, пов’язані з форс-мажорними обставинами.

Підтвердження рівня рейтингу обумовлено високими показниками капіталізації та ліквідності ПАТ «КБ «Інвестбанк». Банк дотримується всіх економічних нормативів НБУ. Питома вага високоліквідних активів Банку перебуває на високому рівні, що дозволяє ПАТ «КБ «Інвестбанк» виконувати свої зобов’язання перед кредиторами вчасно та в повному обсязі. Однак наявність залежностей, як ресурсної бази Банку від найбільших кредиторів, так і клієнтського кредитного портфеля від фінансового стану найбільших позичальників підвищує уразливість ПАТ «КБ «Інвестбанк» до окремих фінансових ризиків тим самим може чинити тиск на ліквідність та капіталізацію Банку. Протягом січня-лютого 2016 року діяльність Банку була прибутковою, але показники ефективності діяльності перебувають на прийнятному рівні.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, посилення збитковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КБ «Інвестбанк», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2013-2015 рр. та січень-лютий 2016 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua