Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» на рівні 4+ (висока надійність)

05.10.2016
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» на рівні «4 +» (висока надійність). Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 4+ вказує на те, що фінансова установа є надійною, своєчасно розраховується за зобов'язаннями в межах вимог, встановлених чинним законодавством України, в т.ч. Національним банком України (далі - НБУ). Імовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладів невисока, хоча і існує певна залежність діяльності фінансової установи від впливу зовнішніх і внутрішніх факторів.

Підтвердження рівня рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» обумовлено тим, що банківська установа вчасно і в повному обсязі виконує свої зобов'язання перед кредиторами. Обсяг високоліквідних активів знаходиться на достатньому рівні. Наявність залежності Банку від найбільших корпоративних клієнтів як у ресурсній базі, так і в структурі активів може чинити тиск на ліквідність Банку та підвищує його чутливість до фінансових ризиків. Разом з цим, Банк має у своєму розпорядженні значний обсяг відносно стабільних засобів, залучених від компаній, які визнаються пов'язаними, згідно нормативно-правових актів НБУ, що позитивно впливає на стан ліквідності Банку. Основною складовою ресурсної бази залишаються кошти клієнтів, які формуються переважно коштами фізичних осіб, а також засобами пов'язаних компаній та інших корпоративних клієнтів. Завдяки накопиченому достатньому рівню ліквідності Банк достроково погасив стабілізаційний кредит від НБУ.

Рейтингове агентство відзначає значний обсяг простроченої заборгованості по клієнтському кредитному портфелю ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», при цьому, покриття кредитного портфеля резервами становить понад 30%. Крім того, Банк може бути чутливим до валютного ризику через наявність значного обсягу валютних кредитів і відсутність валютних надходжень у окремих позичальників може негативно вплинути на окремі фінансові показники. Збереження негативних тенденцій в економіці і нестабільна ситуація в країні посилює чутливість банківських установ (в тому числі ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО») до окремих фінансових ризиків.

Не дивлячись на збиток у фінансовій звітності ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» отриманий за аналізований період, в тому числі, внаслідок напрямку значного обсягу коштів на формування резервів під активні операції, і низькі показники ефективності діяльності, Банк виконує затверджений НБУ План заходів щодо усунення порушень економічних нормативів Банку, згідно з яким планується вихід на прибуткову діяльність до кінця 2017 року.

IBI-Rating не бачить чинників, які можуть призвести до зміни рівня рейтингу надійності банківських вкладів Банку в короткостроковій перспективі. На рівень рейтингу надійності банківських вкладів можуть впливати такі обставини: зміна рівня платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження рівня прибутковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні .

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр. і 8 міс. 2016 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua