Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг надійності банківських вкладів АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» на рівні 4+ (висока надійність)

10.10.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» на рівні 4+ (висока надійність).

Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 4 вказує на те, що фінансова установа надійна, своєчасно розраховується за зобов'язаннями в межах вимог, встановлених чинним законодавством України, в т.ч. НБУ. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів невисока, хоча і існує певна залежність діяльності фінансової установи від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Оцінка впливу зовнішніх факторів не поширюється на ситуації, пов’язані з форс-мажорними обставинами.

Підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» обумовлено збереженням достатньої капіталізації фінансової установи. Обсяг високоліквідних активів перебуває на високому рівні (понад 25% активів), а їх якість залишається доброю. Однак наявність залежності Банку від найбільших корпоративних клієнтів у структурі активів може чинити тиск на ліквідність Банку та підвищує його уразливість до окремих фінансових ризиків.

В той же час, якість кредитного портфеля залишається досить низькою через значний рівень простроченої заборгованості, а концентрація кредитного портфеля за окремими позичальниками підвищує уразливість Банку до кредитного ризику. Окрім цього, вплив на чутливість до окремих фінансових ризиків може посилитись внаслідок збереження негативних тенденцій в економіці країни та зниження платоспроможності позичальників.

Основною складовою ресурсної бази залишаються кошти клієнтів, які формуються переважно коштами фізичних осіб, завдяки чому клієнтський депозитний портфель диверсифікований за основними вкладниками.

Упродовж січня-серпня 2016 року діяльність Банку була збитковою, втім показники ефективності залишаються на прийнятному рівні.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до зміни рівня рейтингу надійності банківських вкладів Банку у короткостроковій перспективі. На рівень рейтингу надійності банківських вкладів можуть впливати наступні обставини: зміна рівня платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження рівня прибутковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «ЕКСПРЕС-БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2013-2015 рр. та 8 міс. 2016 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua