Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг інвестиційної привабливості міста Вінниці на рівні invA-

13.11.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу інвестиційної привабливості м. Вінниця на рівні invA- (висока інвестиційна привабливість).

Підтвердження рейтингу інвестиційної привабливості м. Вінниці обумовлене значенням міста як регіонального центру України, сприятливими географічними та природно-кліматичні умовами, а також лояльним екологічним законодавством з мінімальною кількістю обмежень, які надають місту конкурентні преваги та формують значні можливості для інвесторів.

В січні-червні 2015 року порівняно із попереднім роком інвестиційна активність в місті, як і в цілому по країні, продовжувала погіршуватись, що супроводжувалось зменшенням обсягу освоєних капітальних інвестицій та відтоком прямих іноземних інвестицій. При цьому, обсяг капіталовкладень у розрахунку на одного мешканця залишається вищим, ніж в середньому по країні, а за іноземними інвестиціями –поступається. Дії місцевої влади зі створення для інвесторів умов діяльності сприяють економічному розвитку міста за наявності потенціалу для подальшого зростання в ряді секторів економіки. В поточному році, за рахунок земель семи сільських рад Вінницького району місто більш ніж в половину збільшило свою площу, що надає йому додаткові можливості із розширення існуючих та залучення нових виробництв.

Додатково потрібно відмітити наявність підтримки з боку обласної влади, консолідацію гілок місцевої влади, впровадження програм сприяння залученню інвестицій, програм з підвищення кваліфікації місцевих спеціалістів, тощо, заходів із наповнення бюджету та прибуткову діяльність частини підприємств міста. Міська влада вживає заходи з покращення міської інфраструктури та оновлення основних фондів. Місто має певні додаткові можливості на фінансовому ринку за рахунок помірного боргового навантаження на місцевий бюджет. Разом із цим, у місцевої влади відсутні суттєві важелі для надання пільг інвесторам. Місту притаманна достатня забезпеченість закладами охорони здоров’я та освіти при типовому для держави превалюванні гуманітарних і економічних вузів над технічними.

Позитивно на рейтинг інвестиційної привабливості міста можуть вплинути: вдосконалення нормативної бази та успішна реалізація базових програм розвитку міста, детінізація економіки та зростання більшості показників до загальнодержавного рівня, покращення стану інфраструктури. Негативно на рейтинг інвестиційної привабливості міста можуть вплинути: подальший знос інфраструктури, погіршення показників ефективності діяльності підприємств та скорочення обсягів інвестицій.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від м. Вінниці, у тому числі: річна казначейська звітність за І півріччя 2015 року, планові показники соціально-економічного розвитку та бюджету міста на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів муніципальної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating,
(044) 362-90-84,
press(at)ibi.com.ua