Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaAA–ifr

12.01.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaAA–ifr, прогноз рейтингу «у розвитку».

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» обумовлено входженням Компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, зростанням питомої ваги високоліквідних активів у категоріях активів, якими представлені страхові резерви, а також зменшенням чутливості Страховика до ринкового ризику внаслідок скорочення інвестицій в цінні папери. Також Агентство зазначає зростання обсягу зароблених страхових премій та відсутність боргового навантаження у вигляді банківських позик або заборгованості за розміщеними борговими цінними паперами. В свою чергу, має місце невисока диверсифікація страхового портфеля, висока частка резервів заявлених, але не виплачених збитків, у загальних страхових резервах, а також високе значення комбінованого показника збитковості. Разом з цим, Рейтингове агентство зазначає достатні показники платоспроможності (станом на 01.10.2016 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний в 2,3 рази), а також покращення ефективності діяльності та прибуткову діяльність – за підсумками 9 місяців 2016 року чистий прибуток Страховика склав 28,6 млн. грн.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня рейтингу фінансової стійкості страхової компанії у короткостроковій перспективі. Зниження рейтингу фінансової стійкості можливе у разі зниження платоспроможності (ліквідності) страхової Компанії, зростання залежності діяльності Страховика від вкладень у цінні папери окремих емітентів, зростання операційних витрат та зростання комбінованого показника збитковості, а також враховуючи негативні чинники розвитку страхового ринку України, що може призвести до погіршення діяльності Компанії та її фінансових показників.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр. та за 9 місяців 2016 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua