Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «ВЕКТОР БАНК» на рівні uaBBB-

17.12.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «ВЕКТОР БАНК» на рівні uaBBB- з прогнозом «стабільний».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу ПАТ «ВЕКТОР БАНК» обумовлено збереженням високих показників капіталізації фінансової установи. Разом з тим, існує ймовірність підвищення уразливості Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні.

Рейтингове агентство відмічає достатню ліквідність Банку, що підтверджується фактичними значеннями нормативів ліквідності. Також слід зазначити збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення до 31 дня. Однак на ліквідність може чинити тиск реалізація окремих фінансових ризиків через наявність виключної концентрації клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками та наявність значної концентрації ресурсної бази за основними кредиторами, проте спостерігається деяке зниження останньої. Також слід відмітити, наявність концентрації портфеля цінних паперів за основними емітентами, що наражає Банк на ринкові ризики.

Укріплення ринкових позицій Банку, в умовах підвищення конкуренції обмежується слабким розвитком регіональної мережі та відсутністю карткового бізнесу. Протягом аналізованого періоду діяльність ПАТ «ВЕКТОР БАНК» була прибутковою.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, зниження якості портфеля цінних паперів, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ВЕКТОР БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2014 рік та 9 міс. 2015 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua