Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+

27.07.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+ зі збереженням прогнозу «у розвитку».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу ПАТ «СБЕРБАНК» обумовлено збільшенням статутного фонду, підтримкою з боку акціонера, який є найбільшою банківською установою СНД. Окрім того, при оновленні кредитного рейтингу було враховано міцні ринкові позиції Банку, диверсифікація напрямів інвестування коштів та джерел залучення ресурсів, а також розгалужену регіональну мережу. В той же час, зберігається концентрація клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, що разом із значним обсягом негативно-класифікованих активів підвищує уразливість Банку до кредитного ризику. Активи та зобов’язання ПАТ «СБЕРБАНК» незбалансовані за строками до погашення належним чином, що підвищує чутливість фінансової установи до ризику ліквідності. Також уразливість Банку до окремих фінансових ризиків підвищується внаслідок нестабільної ситуації в країні та наявної кон'юнктури ринку. За результатами І кварталу 2016 року діяльність ПАТ «СБЕРБАНК» була прибутковою, а показники ефективності діяльності знаходяться на достатньому рівні.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до зміни рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. На рівень кредитного рейтингу можуть впливати наступні обставини: зміна рівня платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження рівня прибутковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «СБЕРБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2013-2015 рр. та І квартал 2016 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua