Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaВВВ+

12.01.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaВВВ+, прогноз рейтингу «у розвитку».

Підтвердження рівня рейтингу Страховика обумовлено прийнятною диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви, наявністю розвиненої мережі відокремлених підрозділів у всіх регіонах України, яка в значній мірі забезпечує надходження страхових платежів. В свою чергу, IBI-Rating зазначає значний обсяг збитків минулих років, що зменшує рівень капіталізації, високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до фінансових установ. Разом з цим Рейтингове агентство зазначає достатні показники платоспроможності (станом на 01.10.2016 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний в 2,3 рази), а також покращення ефективності діяльності та прибуткову діяльність установи – за підсумками 9 місяців 2016 року чистий прибуток Страховика склав 28,6 млн. грн.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі зниження платоспроможності (ліквідності) страхової Компанії, зростання залежності діяльності Страховика від вкладень у цінні папери окремих емітентів, зростання комбінованого показника збитковості, а також враховуючи негативні чинники розвитку страхового ринку України, що може призвести до погіршення діяльності Компанії та її фінансових показників.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр. та за 9 місяців 2016 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua