Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «МОТОР-БАНК» на рівні uaBBB-

29.12.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «МОТОР БАНК» на рівні uaBBB- , прогноз рейтингу «стабільний».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу ПАТ «МОТОР-БАНК» обумовлено збереженням високих показників капіталізації та високими фактичними значеннями нормативів ліквідності, що значно перевищують мінімальні допустимі значення, встановленні НБУ в умовах обмеженої ліквідності на фінансовому ринку. В той же час зберігається чутливість Банку до кредитного ризику через виключну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Також має місце суттєва концентрація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, хоча й спостерігається позитивна динаміка щодо їх знижень. Варто зазначити, що залежність Банку від найбільших контрагентів як у структурі активів, так й у ресурсній базі зумовлено специфікою діяльності пов’язаних компаній, які обслуговують Банк. Крім цього спостерігається підвищення уразливості Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні.

Протягом аналізованого періоду діяльність ПАТ «МОТОР-БАНК» залишається прибутковою, а показники ефективності діяльності залишаються високими. Укріплення ринкових позицій Банку, в умовах підвищення конкуренції обмежується слабким розвитком регіональної мережі та відсутністю карткового бізнесу.

IBI-Rating наразі вбачає позитивні зміни в діяльності Банку та його фінансових показників (підвищення прибутковості, зростання показників ефективності діяльності), що разом із покращенням якості активів та диверсифікації ресурсної бази, може призвести до зміни прогнозу або перегляду рівня рейтингу. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, зниження якості портфеля цінних паперів, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «МОТОР-БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2011–2014 рр. та 9 міс. 2015 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua