Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA

06.01.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» обумовлено збереженням високих показників капіталізації фінансової установи, а також входженням Банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Однак внаслідок наявної кон’юнктури ринку та нестабільної ситуації в країні уразливість Банку до окремих фінансових ризиків підвищується. Має місце чутливість Банку до кредитних ризиків через виключну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Також слід відмітити, що концентрація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками залишилась значною, хоча й спостерігається позитивна динаміка щодо їх знижень. Фактичні значення нормативів ліквідності фінансової установи значно перевищують мінімально допустимі значення встановлені НБУ.

За результатами 11 місяців 2015 року діяльність Банку була прибутковою, а показники ефективності діяльності ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» перебувають на достатньому рівні.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2011–2014 рр. та 9 міс. 2015 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua