Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «БТА БАНК» на рівні uaA

16.10.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БТА БАНК» на рівні uaA з прогнозом «стабільний».

Підтверджений рівень кредитного рейтингу ПАТ «БТА БАНК» обумовлений збереженням протягом аналізованого періоду високих показників капіталізації Банку. Крім того, власний капітал Банку захищений нерухомістю, яка знаходиться у власності фінансової установи. Уразливість Банку до кредитного ризику підвищується через залежність Банку від фінансового стану найбільших позичальників. Окрім цього, внаслідок наявної кон’юнктури ринку та нестабільної ситуації в країні підвищується уразливість Банку до окремих фінансових ризиків. В той же час, зберігається добра диверсифікація клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Також, слід відмітити добру збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення.

Загалом протягом аналізованого періоду діяльність Банку є прибутковою. Банк і надалі працює в рамках Програми фінансового оздоровлення та успішно її виконує. ПАТ «БТА БАНК» демонструє інформаційну відкритість та прозорість.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження залежності від фінансового стану основних позичальників, зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку, реалізація кредитного ризику через погіршення якості наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БТА БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2011-2014 рр. та І півріччя 2015 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2015 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua