Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «БАНК СІЧ» на рівні uaВВВ

26.01.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БАНК СІЧ» на рівні uaВВВ зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу ПАТ «БАНК СІЧ» обумовлено збереженням достатніх показників капіталізації фінансової установи. Разом з тим Рейтингове агентство відмічає чутливість Банку до кредитних ризиків через концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Також зберігається концентрація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, хоча й спостерігається позитивна динаміка до їх зниження. Крім цього спостерігається підвищення уразливості Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Активи та пасиви Банку збалансовані за строками до погашення належним чином.

Протягом аналізованого періоду діяльність ПАТ «БАНК СІЧ» залишається прибутковою, проте відбулося зниження показників ефективності діяльності, у тому числі через розвиток регіональної мережі.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БАНК СІЧ», в тому числі: річна фінансова звітність за 2011-2014 рр. та 9 місяців 2015 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua