Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «АПЕКС – БАНК» на рівні uaBBB

11.09.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «АПЕКС БАНК» на рівні uaBBB, зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтверджений рівень кредитного рейтингу ПАТ «АПЕКС БАНК» обумовлений збереженням достатніх показників капіталізації. Має місце чутливість Банку до кредитних ризиків через посилення концентрації клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Також зберігається значна концентрація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Крім цього спостерігається підвищення уразливості Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Активи та пасиви фінансової установи добре збалансовані за строками до погашення до 31 дня. Протягом аналізованого періоду діяльність Банку була збитковою. ПАТ «АПЕКС БАНК» демонструє інформаційну прозорість та відкритість.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: покращення якості активів та зниження залежності від фінансового стану основних позичальників, зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збереження збиткової діяльності, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «АПЕКС – БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2011–2014 рр. та квартальна за І півріччя 2015 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2015 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua