Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК" на рівні uaBBB-

23.09.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК" на рівні uaВВВ-, прогноз рейтингу "стабільний".

Підтвердження рівня кредитного рейтингу ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК" обумовлене збереженням високих показників капіталізації. Зберігається чутливість Банку до кредитних ризиків через виключну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Також має місце виключна концентрація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Крім цього спостерігається підвищення уразливості Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Слід зазначити, чутливість Банку до ринкових ризиків підвищується через наявність концентрації у портфелі цінних паперів за основними емітентами. Активи та зобов’язання фінансової установи збалансовані за строками до погашення до 31 дня належним чином. На сьогоднішній день розвиток власної регіональної мережі та карткового бізнесу ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК" є незначним. Банк демонструє інформаційну відкритість та прозорість.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження залежності від фінансового стану основних позичальників, зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, зниження залежності від фінансового стану основних емітентів, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, подальше зниження показників ефективності діяльності та збереження негативної динаміки поточного фінансового результату, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «АЛЬПАРІ БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2014 рр. та І півріччя 2015 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2015 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua