Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «Зерногрупа ЛТД» серії A на рівні uaBBB

11.02.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «Зерногрупа ЛТД» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний».

ТОВ «Зерногрупа ЛТД» входить до складу вертикально інтегрованого агрохолдингу «ТАС АГРО». Облігації ТОВ «Зерногрупа ЛТД» номінальною вартістю 20 млн. грн. з погашенням у травні 2020 року випущено з метою фінансування придбання сировини та матеріалів, а також оновлення обладнання та механізмів. Емітент володіє елеваторами у Погребищенському районі Вінницької області і надає послуги по прийманню, сушінню, очистці, зберіганню та відвантаженню продукції виробникам сільськогосподарської продукції. Діяльність ТОВ «Зерногрупа ЛТД» залежить від стану сільськогосподарської галузі, якій притаманна висока чутливість до впливу факторів, таких як природно-кліматичні умови, державне регулювання, ціни на нафтопродукти та хімічні добрива. Також слід відмітити сезонність діяльності Емітента, що зумовлює коливання оборотного капіталу.

За підсумками 3-х кварталів 2015 року ТОВ «Зерногрупа ЛТД» отримало чистий прибуток у розмірі 8 060 тис. грн., а рентабельність продажів та рентабельність активів склали 15,6% та 19,1% відповідно, що вказує на ефективне ведення господарської діяльності. Значна частина доходів сформована за рахунок реалізації продукції на експорт, що забезпечило валютні надходження та сприяло зниженню чутливості Емітента до коливань обмінних курсів. Унаслідок розміщення облігацій, зросло боргове навантаження, яке залишилося на прийнятному рівні.

На разі агентство не вбачає підстав для підвищення рівня кредитного рейтингу. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєве зростання рівня боргового навантаження, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Зерногрупа ЛТД», в тому числі: фінансова звітність за 2013-2014 рр. та 9 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність ТОВ «Зерногрупа ЛТД», інформація про випуск облігацій серії A, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua
http://www.ibi.com.ua