Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «Ольшаницький елеватор» серії A на рівні uaBBB

11.02.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «Ольшаницький елеватор» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний».

ТОВ «Ольшаницький елеватор» входить до складу вертикально інтегрованого агрохолдингу «ТАС АГРО». Облігації ТОВ «Ольшаницький елеватор» номінальною вартістю 15 млн. грн. з погашенням у травні 2020 року випущено з метою фінансування придбання сировини та матеріалів, а також оновлення обладнання та механізмів. Емітент володіє елеватором у Богуславському районі Київської області і надає послуги по прийманню, очистці, сушці, зберіганню, відвантаженню, а також здійснює лабораторні аналізи та надає інші послуги. Діяльність ТОВ «Ольшаницький елеватор» залежить від стану сільськогосподарської галузі, якій притаманна висока чутливість до впливу факторів, таких як природно-кліматичні умови, державне регулювання, ціни на нафтопродукти та хімічні добрива. Також слід відмітити сезонність діяльності Емітента, що зумовлює коливання оборотного капіталу.

За підсумками 9 місяців 2015 року ТОВ «Ольшаницький елеватор» отримало чистий прибуток у розмірі 2 128 тис. грн., що в 2,2 рази більше, ніж за відповідний період 2014 року. Також слід відмітити надходження валютної виручки, що знизило чутливість Емітента до коливань обмінних курсів. Варто зазначити, що внаслідок розміщення облігацій зросло боргове навантаження, яке залишилося в прийнятних межах.

Наразі агентство не вбачає підстав для підвищення рівня кредитного рейтингу. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєве зростання рівня боргового навантаження, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Ольшаницький елеватор», в тому числі: фінансова звітність за 2013-2014 рр. та 9 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність ТОВ «Ольшаницький елеватор», інформація про випуск облігацій серії A, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua
http://ibi.com.ua