Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaBBB

05.01.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaВВВ, прогноз «стабільний».

СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» зберігає залежність від державного регулювання, оскільки діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками дозволяє утримувати провідні позиції на вітчизняному ринку дистрибуції лікарських засобів. Значний обсяг операцій імпорту лікарських засобів та наявність боргових зобов’язань в іноземній валюті роблять Емітента чутливим до можливих змін митного регулювання та коливань валютних курсів.

Зниження купівельної спроможності населення в умовах девальвації гривні зумовило скорочення обсягів реалізації лікарських засобів СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» у натуральному вимірі за підсумками 9 міс. 2015 року. При цьому, за рахунок підвищення відпускних цін фінансові результати Емітента покращилися. Чистий дохід СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» зріс на 25,4%, порівняно з результатами аналогічного періоду попереднього року, а чистий прибуток склав 276,9 млн. грн., проти 13,4 млн. грн. за 9 міс. 2014 року. Внаслідок збільшення обсягу зобов’язань боргове навантаження Емітента зросло, проте залишилося низьким.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які б могли вплинути на підвищення рівня кредитного рейтингу. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі невиконання боргових зобов’язань, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєвого зростання рівня боргового навантаження.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 9 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua