Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПСВП «Рутенія М» серії A на рівні uaBBB

17.12.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ПСВП «Рутенія М» серії A на рівні uaBBB зі зміною прогнозу з «стабільний» на «позитивний».

ПСВП «Рутенія М» входить до складу вертикально інтегрованого агрохолдингу «ТАС АГРО». Облігації номінальною вартістю 50 млн. грн. випущено з метою фінансування придбання сировини та матеріалів, а також оновлення обладнання та механізмів. Емітент займається вирощуванням сільськогосподарських культур: пшениці, соняшника, кукурудзи, ячменю та сої. Площа орних земель у Кривоозерському районі Миколаївської області наразі становить 3 441 га. Підприємство також володіє двома механізованими токами для переробки зерна, зерно-сушильним комплексом, насiннєочисними та спеціальними машинами для очистки зерна, зерносховищами, гаражним господарством, майстернями та допоміжними приміщеннями, а також сільськогосподарською технікою. Діяльність ПСВП «Рутенія М», як і решти вітчизняних сільськогосподарських підприємств, має високу чутливість до впливу факторів, таких як природно-кліматичні умови, державне регулювання галузі, ціни на нафтопродукти та хімічні добрива. Також слід відмітити сезонність діяльності Емітента, що зумовлює коливання оборотного капіталу.

За підсумками 9 міс. 2015 року ПСВП «Рутенія М» покращило фінансові результати та підвищило ефективності діяльності - чистий прибуток за 9 міс. 2015 року склав 22,9 млн. грн., рентабельність продажів – 67,6 %. Рівень боргового навантаження знизився до низького рівня. Всі вище зазначені тенденції стали передумовою для зміни прогнозу на «позитивний», що вказує на можливість підвищення рейтингу у разі продовження цих тенденцій. Також IBI Rating відмічає інформаційну відкритість та прозорість ПСВП «Рутенія М».

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та збереження низького рівня боргового навантаження. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєве зростання рівня боргового навантаження, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПСВП «Рутенія М», в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 9 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність ПСВП «Рутенія М», інформація про випуск облігацій серії A, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua