Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг міста Одеси на рівні uaA

31.05.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Одеси на рівні uaA, зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтверджений рівень кредитного рейтингу м. Одеси обумовлений значенням міста як економічного центру південної частини України, збереженням більшості показників соціально-економічного розвитку та зростанням деяких з них, високим рівнем бюджетної забезпеченості міста за помірного боргового навантаження, а також високою диверсифікацією доходної частини бюджету.

Розвиток міського господарства Одеси у 2015 році знаходився під тиском економічного спаду та політичної нестабільності в Україні. За цих процесів в місті, на тлі зростання середньомісячної заробітної плати, спостерігалось скорочення чисельності наявного населення, середньооблікової кількості штатних працівників та зростання заборгованості із виплати заробітної плати. Проте підприємства міста збільшили обсяги реалізації промислової продукції в грошовому виражені, а також обсяги роздрібного товарообороту. За результатами 2015 року надходження до бюджету були вищими за данні попереднього року, що дозволило підтримати показник бюджетної забезпеченості на одну особу на рівні вищому за середній по Україні.

Місто продовжувало співпрацювати з фінансовими інституціями у т. ч. міжнародними та достроково розраховуватись за кредитами, які спрямовуються на розвиток міської інфраструктури. Консолідований борг протягом 2015 року збільшився на 20% (переважно за рахунок девальвації гривні), проте прямий борг міста скоротився на 32%, через що його співвідношення до доходної частини бюджету на 2016 рік без урахування трансфертів скоротилося на 4,5 п. п. до 6,5%, що є прийнятним значенням. Відношення консолідованого боргу до запланованих надходжень до бюджету у 2016 році з урахуванням трансфертів збільшилось на 7,7 п. п. та становило 27%.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: суттєве зростання доходної частини бюджету м. Одеси, перевищення середніх загальноукраїнських значень показників соціально-економічного розвитку; скорочення консолідованого боргу міста. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, зростання боргових зобов’язань, подальше погіршення політичної або економічної ситуації в Україні чи регіоні, а також погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього у муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Одеси, у тому числі: річна казначейська звітність, показники соціально-економічного розвитку та бюджету міста, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua