Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «БМ БАНК» на рівні uaBBB+

23.09.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БМ БАНК» на рівні uaBBB+, з прогнозом «у розвитку».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу АТ «БМ БАНК» обумовлено прийнятними показниками капіталізації та ліквідності, а також доброю диверсифікацією клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Разом з цим, зберігається уразливість Банку до окремих фінансових ризиків у зв'язку з кон'юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Рейтингове агентство також відзначає чутливість до кредитного ризику, що зумовлено концентрацією клієнтського кредитного портфеля в розрізі основних позичальників; суттєву питому вагу кредитів в іноземній валюті, виданих позичальникам, у яких відсутні джерела валютної виручки, що у тому числі підвищує уразливість Банку до валютного ризику. Застосування санкцій щодо окремих компаній Російської Федерації (в тому числі основного акціонера Банку) ускладнює завершення процесу нарощення капіталізації АТ «БМ БАНК».

Враховуючи формування значного обсягу резервів під заборгованість клієнтів за кредитами, діяльність Банку за підсумками І півріччя 2016 року була збитковою. Відповідно показники ефективності діяльності зберігаються на низькому рівні. В свою чергу, Рейтингове агентство IBI-Rating відмічає підтримку власника шляхом залучення його коштів у вигляді довгострокових міжбанківських кредитів та субординованого боргу.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до зміни рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. На рівень кредитного рейтингу можуть впливати наступні обставини: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, посилення збитковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БМ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2013-2015 рр., та І півріччя 2016 року, а також планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел , яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua