Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «АРТЕМ-БАНК» на рівні uaВВВ-

05.01.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «АРТЕМ БАНК» на рівні uaВВВ- зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу АТ «АРТЕМ БАНК» зумовлено збереженням високих показників капіталізації. Водночас Банк зберігає значний рівень концентрації як кредитного портфеля за основними позичальниками, так і ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Разом з тим, існує ймовірність підвищення уразливості Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні.

Рейтингове агентство відмічає збалансування активів та зобов’язань за строками до погашення до 31 дня належним чином упродовж аналізованого періоду. В той же час, зберігається низька якість цінних паперів, які перебувають у портфелі Банку та наявна концентрація у даному портфелі за основними емітентами, що підвищує уразливість Банку до ринкового ризику. Слід відмітити, що АТ «АРТЕМ БАНК» демонструє стрімкий розвиток власної регіональної мережі. Діяльність Банку прибуткова, а показники ефективності діяльності підвищились.

IBI-Rating наразі вбачає позитивні зміни в діяльності Банку та його фінансових показників (підвищення прибутковості, зростання показників ефективності діяльності), що разом із зниженням залежності від основних контрагентів, може призвести до зміни прогнозу або перегляду рівня рейтингу. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, зниження якості портфеля цінних паперів, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «АРТЕМ–БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2010–2015 рр. та 9 міс. 2015 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua