Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» на рівні uaА–

04.01.2017
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» на рівні uaА- з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «4 +».

Підтвердження кредитного рейтингу АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» обумовлено достатніми показниками ліквідності, диверсифікацією ресурсної бази в розрізі ключових кредиторів, а також збереженням високих показників капіталізації. Показники ефективності діяльності зберігаються на прийнятному рівні. У той же час, Рейтингове агентство відзначає збереження концентрації кредитного портфеля в розрізі основних позичальників, при значному рівні проблемної заборгованості в кредитному портфелі. На рейтинг банківської установи також впливає збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектора та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» працює на фінансовому ринку з 1994 року і на поточний момент відноситься до II групи за розміром активів. Банк контролюється фізичною особою-нерезидентом, а також державою в особі міністерства інфраструктури України. У листопаді 2016 року НБУ визнав банківську групу «Індустріалбанк», в яку також увійшов АБ «ЕКСПРЕС-БАНК». Поточна структура власності забезпечує помірний рівень підтримки власниками Банку і пов'язаними особами.

Банківська установа обслуговує майже 0,5 млн. клієнтів, має розгалужену мережу регіональних підрозділів (89 станом на 01.10.2016 р.), а також активно розвиває картковий бізнес (співпрацює з Visa International та НСМЕП) та дистанційне обслуговування. У той же час, з огляду на досить складну ситуацію в економіці, значні зусилля банку спрямовуються на підтримку високого рівня капіталізації та ліквідності; при цьому, кошти з кредитного портфеля поступово вивільняються і розміщуються в державні цінні папери та інші високоліквідні активи. За результатами січня-вересня 2016 року АБ «ЕКСПРЕС-БАНК» отримав збиток у розмірі 6,54 млн. грн., що було пов'язано з ревізією якості його активів при стабільно високому рівні загальних адміністративних витрат. При цьому, чистий операційний дохід від основної діяльності (183,38 млн. грн. за 9 місяців 2016 року) перевищує загальні адміністративні витрати, про що свідчить значення коефіцієнта ефективності діяльності.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «ЕКСПРЕС-БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2013-2015 рр. і 9 місяців 2016 року, планові показники діяльності, інша внутрішня інформація відносно діяльності банку, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua