Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПТК ТОВ «Агромат» та його облігацій серії F на рівні uaBBB

16.10.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів ПТК ТОВ «Агромат» та відсоткових облігацій серії F на рівні uaВВВ, зі зміненою прогнозу з «у розвитку» на «стабільний».

Довгострокові кредитні рейтинги позичальника та боргового інструменту ПТК ТОВ «Агромат» відображають провідні позиції Емітента в сегменті ритейлу за групами товарів кераміки і сантехніки, у т.ч. за рахунок наявності власних торгових майданчиків та розгалуженої дилерської мережі, яка охоплює більшість великих міст України.

Діяльність ПТК ТОВ «Агромат» за підсумками 6 міс. 2015 року була прибутковою – чистий прибуток склав 27,8 млн. грн., проти 11,1 млн. грн. за аналогічний період попереднього року. Завдяки прибутковій діяльності обсяг нерозподіленого прибутку зріс до 401,9 млн. грн. на 30.06.2015 р.

У квітні 2014 року НКЦПФР зареєстровано звіт про результати розміщення облігацій ПТК ТОВ «Агромат» серії F (номінальний обсяг випуску – 100 млн. грн.), однак станом на кінець червня 2015 року облігацій в обігу не було, відповідно Емітент не мав за ними зобов’язань. Також слід відмітити, що прибуткова діяльність Емітента зумовила зростання обсягу власного капіталу, втім його питома вага у структурі джерел фінансування діяльності суттєво не змінилася і на 30.06.2015 р. становила 46%, що вказує на прийнятний рівень фінансової незалежності.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: покращення фінансових результатів за одночасного підвищення показників ефективності діяльності та зниження боргового навантаження. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, погіршення фінансових результатів та зростання рівня боргового навантаження; погіршення економічної та політичної ситуації у країні.

Для проведення аналітичного дослідження було використано матеріали, отримані від ПТК ТОВ «Агромат», в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 6 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність ПТК ТОВ «Агромат», інформація про емісію облігацій серії F, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua