Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ "ОДЕСАОБЛЕНЕРГО" та облігацій серії А.

23.09.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» і відсоткових облігацій серії А на рівні uaBBB-, прогноз «стабільний».

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Одеської області. Для ведення зазначених видів діяльності Емітент має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. Емітент є природним монополістом на території Одеської області, що забезпечує стабільність збуту. За результатами 6 міс. 2015 року обсяг передачі та постачання електроенергії мережами ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» збільшився за рахунок збільшення обсягу транзиту електроенергії, тоді як відпуск власним споживачам скоротився.

Станом на 30.06.2015 р., одними з основних акціонерів компанії залишаються ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна», Фонд державного майна України та VS Energy International N.V. Виходячи з цього, Рейтингове агентство «IBI-Rating» вважає цілком ймовірною можливість надання підтримки Емітенту з боку основних акціонерів у разі виникнення такої необхідності.

За рахунок підвищення відпускних тарифів чистий дохід ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» за 6 міс. 2015 року збільшився на 22,8% і становить 2 077,3 млн. грн. Незважаючи на суттєве зростання фінансових витрат, зумовлене переоцінкою зобов’язань за валютними кредитами, підсумком діяльності Емітента за 6 міс. 2015 року став чистий прибуток у розмірі 81,6 млн. грн., тоді як за аналогічний період попереднього року діяльність була збитковою. Переважна більшість боргових зобов’язань підприємства, зокрема за банківськими кредитами, номінована в іноземній валюті, що за відсутності валютних надходжень в умовах девальвації гривні зумовлює вразливість підприємства до валютних ризиків. Емітент зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: покращення фінансових результатів за одночасного зростання показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, значне зростання боргового навантаження, суттєве погіршення фінансових результатів та зниження ефективності діяльності, значне зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію, погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 6 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства «IBI Rating», а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua