Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ "КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО" та облігацій серій А та В

24.03.2016
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових облігацій серій А, В на рівні uaBBB зі збереженням прогнозу «негативний».

ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Кіровоградської області. Для ведення зазначених видів діяльності Емітент має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. Емітент є природним монополістом на території Кіровоградській області з передачі та постачання електроенергії за регульованими тарифами, що забезпечує стабільність збуту.

За результатами 2015 року обсяг постачання та передачі електроенергії ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» склав 1 793 172 тис. кВт год, що на 6% менше, порівняно з попереднім 2014 роком. Скорочення обсягів постачання та передачі відбулося внаслідок зниження як обсягу відпуску власним споживачам, так і транспортування (транзиту). Незважаючи на скорочення обсягів постачання електроенергії, доходи Емітента від реалізації електроенергії зросли за рахунок підвищення відпускних тарифів. За підсумками 2015 року діяльність ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» залишалася збитковою – чистий збиток склав 127,6 млн. грн., проти 112,1 млн. грн. чистого збитку за підсумками 2014 року. Значний вплив на фінансові результати ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» мають від’ємні курсові різниці, зумовлені девальвацією гривні, оскільки переважна більшість боргових зобов’язань підприємства, зокрема за банківськими кредитами, номінована в іноземній валюті.

Емітент зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України. Обсяг фінансування інвестиційної програми ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» протягом 2015 року склав 105,1 млн. грн., що становить 100% від запланованого. Основним напрямом (77,6% від загального обсягу фінансування) було будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: покращення фінансових результатів за одночасного зростання показників ефективності діяльності та підвищення показників ліквідності, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, значне зростання боргового навантаження, суттєве зниження рівня розрахунків споживачів, погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр., довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій серії А та В, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua