Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО" та облігацій серії В

16.09.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» і відсоткових облігацій серії В на рівні uaBBB, прогноз «стабільний».

Підтвердження кредитних рейтингів відображає збереження ключових факторів, які відзначалися IBI-Rating раніше. Станом на 30.06.2015 р., одними з основних акціонерів компанії залишаються VS Energy International N.V. (Netherlands) та ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна», які, з великою ймовірністю, зможуть надати підтримку Емітенту у разі виникнення такої необхідності. Природна монополія Емітента з постачання і передачі електроенергії на території Житомирської області забезпечує стабільність збуту. За результатами 6 міс. 2015 року обсяг передачі та постачання електроенергії мережами ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО" зменшився в результаті скорочення обсягу відпуску власним споживачам внаслідок економічного спаду в країні.

За рахунок підвищення відпускних тарифів чистий дохід ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО" за 6 міс. 2015 року збільшився на 24,4% – до 874,4 млн. грн. При цьому підвищення тарифів в умовах падіння платоспроможності споживачів негативно позначається на рівні розрахунків та зумовлює зростання заборгованості. Переважна більшість заборгованості виникла протягом попередніх 12 місяців. Основними боржниками залишаються населення та підприємства житлово-комунального господарства.

Незважаючи на суттєве зростання обсягу фінансових витрат, зумовлене переоцінкою зобов’язань за валютним кредитом внаслідок девальвації гривні, чистий прибуток Емітента за 6 міс. 2015 року збільшився у 2,2 рази – до 20,7 млн. грн. Переважна більшість боргових зобов’язань ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО", зокрема за банківським кредитом, номінована в іноземній валюті, що за відсутності валютних надходжень в умовах девальвації гривні зумовлює вразливість підприємства до валютних ризиків. Емітент зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: покращення фінансових результатів за одночасного зростання показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, суттєве зниження рівня розрахунків споживачів, значне зростання боргового навантаження, погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО", в тому числі: річна фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 6 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО", параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства «IBI Rating», а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua