Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги облігацій ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD серій А, B на рівні uaBBB

24.03.2016
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів відсоткових облігацій ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD серій A, B на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний».

Облігації загальною номінальною вартістю 80 млн. грн. з погашенням у серпні 2020 року випущено з метою фінансування придбання сировини та матеріалів, а також оновлення обладнання та механізмів.

ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD входить до складу вертикально інтегрованого агрохолдингу «ТАС АГРО». Діяльність Емітента зосереджена на вирощуванні зернових та олійних культур на сільськогосподарських угіддях загальною площею 11,9 тис. га у Талалаївському районі Чернігівської області. Емітент має власний елеватор потужністю зберігання у 40,6 тис. т, сертифікований Державною інспекцією сільського господарства України. Вітчизняній сільськогосподарській галузі притаманна висока чутливість до впливу таких факторів, як природно-кліматичні умови та державне регулювання.

За підсумками 2015 року чистий дохід від реалізації продукції ТОВ Агрофірма «Обрій» LTD склав 254 051 тис. грн, що в 3,4 рази більше, ніж у 2014 році, та зумовлено збільшенням обсягу реалізації продукції рослинництва, у тому числі запасів. Діяльність ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD була прибутковою - чистий прибуток за 2015 рік склав 107 332 тис. грн. Також слід відмітити надходження валютної виручки, що знижує чутливість Емітента до валютного ризику.

Незважаючи на зростання обсягу боргових зобов’язань, що було зумовлено також розміщенням відсоткових облігацій серії А, боргове навантаження ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD залишилося низьким внаслідок стрімкого зростання фінансових результатів.

Наразі агентство не вбачає підстав для підвищення рівня кредитних рейтингів. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєве зростання рівня боргового навантаження, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD, в тому числі: фінансова звітність за 2013-2015 рр., параметри випуску облігацій серій А, В, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua