Друк

IBI-Rating і журнал "Банкіръ" представляють "Рейтинг відкритості банків"

18.01.2013

Журнал "Банкіръ" спільно з IBI-Rating представляють "Рейтинг відкритості банків" як результат дослідження існуючого рівня відкритості банківського сектору України.

Наявність повної і достовірної інформації про банк допомагає клієнтам фінансової установи приймати рішення про доцільність співпраці з нею - прозорість фінансово-кредитних установ вкрай важлива і для їхніх клієнтів, і для партнерів. Тому об'єктом дослідження стала інформація, яку банки надають у відкритому доступі на своїх сайтах, сайтах загальнодоступних інформаційних ресурсів, а також інформація, яка публікується в інших джерелах і має безпосереднє відношення до діяльності банку. В залежності від типу інформації, що розкривається, показники були згруповані в блоки:

  • Загальна інформація про банк;
  • Структура власності і належність банку до фінансових груп;
  • Розкриття фінансової звітності;
  • Інформація про корпоративне управління банку.

При побудові даного рейтингу наголос було зроблено на готовності та бажанні самих банків бути зрозумілими і доступними для клієнтів. "Хочу відразу зауважити, - говорить Григорій Перерва, директор IBI-Rating, - коли ми здійснюємо оцінку банківської кредитоспроможності, банки завжди готові і прагнуть надати нам максимум інформації, щоб оцінка була найбільш точною. У той же час на сайті (а саме матеріали, які там містяться, були основою для нашої оцінки) ступінь розкриття далеко не завжди достатній. Також ми звертали увагу на регулярність оновлення даної інформації. При цьому періодичність появи нових даних - не менш важливий аспект, ніж первинне розміщення інформації".

У ході дослідження було проведено аналіз повноти розкриття інформації 172 банків України, які були створені раніше 2012 року і на момент проведення аналізу відкритості мали діючі ліцензії на здійснення банківської діяльності.

Подібне дослідження буде проводитися на регулярній основі, що дасть можливість порівняти отримані результати. З даними дослідження можна ознайомитися на сайті IBI-Rating  в розділі Дослідження, а також на сайті журналу "Банкіръ" www.banksinfo.kiev.ua.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua