Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ «Укртелеком» та випусків відсоткових облігацій

19.01.2017
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «Укртелеком» та його випусків відсоткових облігацій серій N-Q і T-V на рівні uaА, прогноз «стабільний».

ПАТ «Укртелеком» є найбільшим оператором телекомунікаційних послуг в Україні, основним акціонером якого виступає ТОВ «ЕСУ». Провідна фінансово-промислова група України – «Систем Кепітал Менеджмент» – у червні 2013 року викупила 100% акцій кіпрської компанії UA ТELECOMINVEST LIMITED, якій належать корпоративні права ТОВ «ЕСУ».

ПАТ «Укртелеком» надає широкий перелік послуг для населення і підприємств, в тому числі послуги: місцевого (міського та сільського), міжміського і міжнародного телефонного зв’язку, мобільного зв’язку третього покоління, комп’ютерного зв’язку (в т. ч. доступу в Інтернет), телеграфної зв’язку та дротового мовлення, а також послуги з надання в користування каналів електрозв’язку. Емітент займає провідні позиції на ринку фіксованого зв'язку і широкосмугового доступу до мережі Інтернет, які забезпечуються власною потужною транспортною телекомунікаційною мережею, що охоплює всі регіони країни. При цьому перспективність ринку телекомунікаційних послуг зумовлює посилення конкуренції. Відзначається зниження попиту на послуги фіксованого зв'язку та поступове її заміщення послугами мобільного зв'язку, що відповідає загальносвітовій тенденції.

У березні 2012 року Наглядовою радою ПАТ «Укртелеком» було прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення іменних відсоткових облігацій серій N-Q на загальну суму 600 млн. грн. і терміном обігу до лютого-листопаду 2017 року. Метою залучення коштів визначено забезпечення надійної експлуатації та підвищення ефективності діючої телекомунікаційної мережі, модернізація мережевої інфраструктури. У грудні 2013 року було прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення іменних процентних облігацій серій S V на загальну суму 1,4 млрд. грн. і терміном обігу до березня-грудня 2020 року. Залучені кошти використовуються для забезпечення надійної експлуатації та підвищення ефективності діючої телекомунікаційної мережі, модернізації мережевої інфраструктури. У квітні 2015 року рішенням НКЦПФР було скасовано реєстрацію випуску облігацій серії S. Зобов’язання за розміщеними серіями облігацій знизилися до 691,7 млн. грн. на 30.09.2016 р. за рахунок викупу частини облігацій.

За 9 міс. 2016 року чистий дохід ПАТ «Укртелеком» склав 4 758,2 млн. грн., результатом діяльності став чистий прибуток в розмірі 249 млн. грн., при цьому залишився значний обсяг непокритого збитку минулих років.

Враховуючи обсяг та структуру боргових зобов’язань, рівень боргового навантаження ПАТ «Укртелеком» на кінець вересня 2016 року оцінюється як низький.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Укртелеком», в тому числі: фінансова звітність за 2013-2015 рр. та 9 міс. 2016 року, довідкова інформація про діяльність, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua