Друк

Кредитний рейтинг м. Луганська визначений на рівні uaBBB+

23.08.2013

IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу м. Луганська на рівні uaВВВ+, прогноз "стабільний".

При визначенні кредитного рейтингу м. Луганська було враховано його значення як адміністративного центру області, а також те, що значення більшості соціально-економічних показників міста вищі за середні по країні у розрахунку на одного мешканця. Значний досвід роботи міського голови та високий рівень консолідації гілок міської влади позитивно впливають на реалізацію програм соціально-економічного розвитку міста. IBI-Rating відмічає помірний рівень бюджетної забезпеченості міста, наближений до середнього значення для місцевих бюджетів по країні. Бюджету міста притаманний помірний рівень ліквідності, що обумовлено прийнятною бюджетною збалансованістю та досить високим рівнем галузевої концентрації бюджетних надходжень. Виважена боргова політика дозволяє підтримувати низький рівень прямого боргового навантаження. В перспективі існує ймовірність зростання боргових зобов’язань міста через необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру у зв’язку з високим рівнем зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури міста.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: суттєве зростання доходної частини бюджету міста та збереження тенденції до відкриття у місті нових виробництв, що сприятиме подальшому зменшенню концентрації бюджетних надходжень. Негативно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, суттєве зростання боргових зобов’язань, погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Луганська, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2010-2012 рр., планові показники соціального та економічного розвитку та бюджету міста, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів муніципальної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua