Друк

Фондовики обговорили майбутнє ринку

29.10.2014
Ігор Андрусик, начальник відділу стратегічного розвитку Рейтингового агентства ІВІ-Rating, взяв участь у неформальній конференції TradernetCamp, яка пройшла в суботу, 25 жовтня, в Києві. Організаторами конференції виступили інвестиційна компанія Nettrader та «Українська біржа». Ексклюзивним медіа-партнером заходу була щоденна ділова газета «Капітал».

Попередня конференція проводилась більше року тому, так, охочих знову поспілкуватися і побачитися з колегами було багато - захід відвідало близько 200 осіб. Цього разу модератором конференції виступив відомий і авторитетний на фондовому ринку експерт Павло Ілляшенко.

Конференцію відкрила секція аналітики, в якій виступили Ігор Андрусик (ІВІ-Rating), Ерік Найман (Capital Times), Олексій Андрейченко («Арт-Капітал»), і Артем Щербина («Українська біржа»). Експерти обговорили становище і проблеми фондового ринку України та економічного стану країни загалом. Також було підняте питання діяльності промислових підприємств, які розташовані на території проведення АТО. Експерти висловили своє бачення розвитку подій і поділилися своїми економічними прогнозами на найближчий час. 

Після невеликої перерви виступили представники інтернет-брокера Nettrader - Євген Тяпкин (директор), Юрій Бажинов (керуючий активами) та Сергій Горбачов (інвестиційний експерт), які розповіли про проекти та задачі компанії в Україні та особливості послуг, що надаються. Крім того, представники Nettrader поділилися з присутніми планами реалізації власної біржі Біткоінів, над впровадженням якої вже працюють співробітники компанії. Керуючий активами компанії, Юрій Бажинов, представив трейдерам перспективні інвестиційні ідеї на українському фондовому ринку, зокрема було порушено тему можливої приватизації компанії «Центренерго».

Продовжила захід секція «Інфраструктура фондового ринку». Олег Ткаченко («Українська біржа») розповів про перспективи розвитку вітчизняного фондового ринку з урахуванням нових політичних реалій і про необхідність запуску нових інструментів. Так, пан Ткаченко висловив сподівання, що вже найближчим часом приватним інвесторам будуть доступні ліквідні папери де-факто українських емітентів, що торгуються за кордоном, і нові інструменти термінового ринку. Олексій Кий (ПАРД) повідав гостям про сучасні особливості діяльності ІСІ, після чого активно відповідав на запитання залу і брав участь у дискусії. Тарас Кучер («КІНТО») презентував новий на українському ринку інструмент - інвестсертифікати фонду, базовим активом якого є золото, він вже незабаром почне торгуватися на «Українській біржі». 

Для виступу в секції практикуючих трейдерів були запрошені представники абсолютно різних сегментів ринку, щоб задовольнити інформаційні потреби всіх гостей без винятку. Ірина Булигіна (United Traders) поділилася особливостями intraday-торгівлі, а також інших стратегій, які вона успішно застосовує в своїй торгівлі на ФОРТС. Після неї про ринок облігацій, євробондів і форвардних контрактів на валютну пару долар/гривня розповів Юрій Товстенко (Concorde Capital), який поділився з залом інформацією про поточні ринкові котирування та прибутковість цих інструментів. Алгоритмічних трейдерів зацікавив досвід Павла Нарожного, який керує власним стартапом (Techniq). Секретами власних алгоритмів і стратегій Павло вважав за краще не розкривати, але повідав багато цікавого про перспективи цього напряму торгівлі.

Секція «Перспективи надходження іноземних інвестицій в Україну» закривала програму. Марія Барабаш (A7 Group) і Оксана Параскева (Investor Relations Agency) обговорили, чому іноземні інвестори бояться вкладати кошти в українські активи, і висловили свою думку про те, коли можна очікувати зміни їх настрою і надходження довгих грошей. Експерти, які в силу своєї діяльності безпосередньо підтримують комунікації із зарубіжними компаніями і потенційними інвесторами, і, як ніхто інший, володіють інформацією про стан і перспективи надходження іноземних інвестицій в Україну. В рамках дискусії були виявлені як труднощі залучення інвестицій, так і реальні можливості залучення капіталу в Україну. 

На завершення TradernetCamp учасники конференції обговорили цікаві для них теми в неформальній обстановці.

TRADERNETCamp - щорічна неформальна конференція приватних інвесторів та професійних учасників ринку. 

Організатор: компанія NETTRADER. Захід проходив за підтримки «Української біржі», а також соціальної мережі трейдерів та інвесторівTRADERNET.

Медіа-партнери: журнал «Компаньон», портал Fixygen.ua.За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua