Друк

Фондова біржа Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова демонструвала високу активність

27.10.2014
24 жовтня 2014 року відбулися імпровізовані торги на Фондовій біржі в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова. Торги було організовано Ігорем Андрусиком, начальником відділу стратегічного розвитку Рейтингового агентства IBI-Rating, як практичну частину заходу з підвищення фінансової грамотності, що вже не раз проводився IBI-Rating за підтримки Асоціації нової економічної освіти.


Захід проходив у форматі «воркшоп», який дозволяє отримати одночасно теоретичні знання та практичні навики. В ході теоретичної частини Ігор Андрусик розповів студентам про фондові ринки світу, про інструменти, які доцільніше використовувати для інвестицій, про ризики та фінальну винагороду, яка від них залежить. Студенти отримали уявлення про те, в чому полягає різниця між інвестуванням в депозити та цінні папери, та зрозуміли, як визначитися, в що краще інвестувати, оцінюючи надійність, ризик, ліквідність, непередбачувані витрати та дохідність. Також додатковим орієнтиром, що дає уявлення про надійність того або іншого цінного папера та депозиту, є оцінка кредитно-рейтингових агентств, представником одного з яких є спікер.

Практична частина заходу проходила у вигляді інтерактивної гри «Фондова біржа». Учасники гри навчилися мінімізувати ризики та заробляти на інвестуванні, відчули себе справжніми фондовими брокерами, які мають враховувати вплив подій на вартість цінних паперів. Найкращі серед продавців та серед покупців цінних паперів на студентській фондовій біржі отримали сертифікати, які засвідчили отримані ними прибутки. 

Довідка:

Рейтингове агентство IBI-Rating одним зі своїх стратегічних завдань вважає сприяння підвищенню фінансової грамотності серед громадян України різних вікових категорій та різного соціального статусу за рахунок професійних знань та досвіду спеціалістів агентства. Протягом останнього року представниками агентства було проведено освітні заходи в рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності в Україні у партнерстві з НБУ та в рамках проекту Global Money Week у партнерстві з Асоціацією нової економічної освіти.