Друк

Довгостроковий кредитний рейтинг ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘ підтверджений на рівні uaAA- зі зміною прогнозу на ‘‘у розвитку’‘

04.11.2013
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘ на рівні uaAA- зі зміною прогнозу зі ‘‘стабільного’‘ на ‘‘у розвитку’‘.

Підтвердження кредитного рейтингу зумовлене збереженням ключових факторів, що відмічалися рейтинговим агентством раніше. ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘ зберігає стратегічне значення та утримує лідерські позиції на вітчизняному ринку аеропортових послуг – 53% пасажиропотоку від загального обсягу за 6 міс. 2013 року пройшло через Аеропорт. Зберігається залежність від державного регулювання галузі. Боргове навантаження ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘ зросло, проте, враховуючи довгостроковий характер переважної більшості зобов’язань, його рівень оцінюється як прийнятний. Вплив валютних ризиків, зумовлений наявністю позик, номінованих в іноземній валюті, знижується прив’язкою аеропортових зборів до іноземної валюти. Зберігається потреба в залученні позикового капіталу для продовження програми оновлення інфраструктури Аеропорту. На думку ІВІ-Rating, існує висока ймовірність державної підтримки ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘ у разі виникнення такої необхідності.

На зміну прогнозу кредитного рейтингу вплинуло зниження пасажиропотоку ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘ у І півріччі 2013 року на 14% – до 3,3 млн. пасажирів у зв’язку з банкрутством одного з базового авіаперевізників (‘‘Аеросвіт’‘) та посилення конкуренції з боку аеропорту ‘‘Київ’‘ (‘‘Жуляни’‘). Зниження пасажиропотоку відобразилося на фінансових результатах та було однією з причин збитковості діяльності за підсумками 6 міс. 2013 року. Разом з тим, ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘ зберегло високий рівень рентабельності EBITDA (48%), і  за підсумками року очікується покращення фінансових результатів, що має відбутися у т.ч. в разі успішної реалізації програм мотивації авіаперевізників щодо відкриття нових маршрутів, розвитку далекомагістральних рейсів і залучення лоукост-перевізників та ін.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: зростання доходів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, суттєве зростання боргового навантаження, погіршення фінансових результатів та ефективності діяльності, погіршення економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані з відкритих джерел (офіційні сайти Державної установи ‘‘Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України’‘, Державної авіаційної служби України, ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘), які рейтингове агентство вважає достовірними, в тому числі: фінансова звітність ДП ’‘МА ‘‘Бориспіль’‘ за 6 міс. 2013 року, довідкова інформація про діяльність Аеропорту.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua