Друк

Динаміка клієнтських коштів, залучених банками, кредитний рейтинг яких підтримується РА "IBI-Rating", протягом лютого-березня 2014 року

25.03.2014
Зважаючи на те що в Україні продовжує зберігатися політична та економічна нестабільність, Національне рейтингове агентство "IBI-Rating" продовжує посилений моніторинг діяльності банків, кредитні рейтинги яких підтримуються агентством. Даний огляд містить аналіз діяльності 22 банків за період з 17 лютого по 11 березня 2014 року. Як і в попередніх оглядах, основним об’єктом дослідження були динаміка клієнтського портфеля та високоліквідних активів протягом аналізованого періоду.

За результатами проведеного дослідження можна зробити висновок, що тривалий стан внутрішньополітичної нестабільності та загострення зовнішньополітичного конфлікту негативно позначається на очікуваннях клієнтів банків, зокрема юридичних осіб. Так, протягом названого періоду загальний відтік коштів клієнтів склав 5,3%, або 3,5 млрд. грн., причому кошти юридичних осіб склали три четвертих даної суми.

Разом з тим необхідно зазначити, що восьми з двадцяти двох банків вдалося не лише уникнути відтоку клієнтських коштів, а й зберегти позитивну динаміку. Лідером за темпами приросту клієнтського портфеля став ПАТ "Банк Альянс", продемонструвавши 21,1% зростання головним чином за рахунок депозитних коштів. Наступними йдуть ПАТ "Перший Інвестиційний Банк" з приростом 7,6% та ПАТ АКБ "Львів", клієнтські кошти якого зросли на 4,9%.

Скорочення клієнтської бази позначилося і на динаміці банківських активів, зокрема високоліквідних (до -75,4%). Однак деяким банкам вдалося наростити обсяг високоліквідних коштів. Цей список очолили ПАТ "Банк Альянс" (десятикратне збільшення) та ПАТ "Перший Інвестиційний Банк" (+36,3%). Наступними стали ПАТ "Банк Софійський" та ПАТ АКБ "Львів" із показниками росту високоліквідних активів +32,3% та +27,4% відповідно. 

Виявлені зміни та тенденції вказують на те, що негативні процеси, які відбуваються в країні, впливають не стільки власне на діяльність банків, скільки на очікування клієнтів. В таких умовах ключовим завданням банків є максимальне збереження довіри клієнтів та власного позитивного іміджу на ринку, що дозволить ефективно протистояти несприятливим обставинам.

Беручи до уваги факт збереження політичної нестабільності та її можливого негативного впливу на економічні тенденції в країні, IBI-Rating провадить подальший посилений контроль показників діяльності банків, чиї рейтинги підтримуються агентством. Це дає змогу оперативно реагувати на зміни, що відбуваються, і, відповідно, інформувати про них ринок та клієнтів даних банків.

Інформація щодо роботи окремих банків в 2014 р. наведена у відповідній таблиці.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua