Друк

Динаміка клієнтських коштів, залучених банками, кредитний рейтинг яких підтримується IBI-Rating, з середини березня по середину квітня 2014 року

28.04.2014
Зважаючи на те, що в Україні продовжує зберігатися політична нестабільність, та беручи до уваги погіршення зовнішньополітичних відносин, Національне рейтингове агентство IBI-Rating продовжує посилений моніторинг діяльності банків, кредитні рейтинги яких підтримуються агентством. Даний огляд містить аналіз діяльності 22 банків за період з 11 березня по 11 квітня 2014 року. Як і в попередніх оглядах, основним об’єктом дослідження були динаміка клієнтського портфеля та високоліквідних активів протягом аналізованого періоду.

За результатами дослідження можна стверджувати, що протягом аналізованого періоду ситуація дещо покращилася. Зокрема, не лише припинився відтік клієнтських коштів, а й спостерігається їх певна позитивна динаміка. Так, протягом вказаного періоду приріст коштів, залучених банками, зріс на 4,0%, або на 2,4 млрд. грн. Фактором зростання виступили кошти фізичних осіб, приріст яких склав 7,3%, тобто 3,1 млрд. грн. Тенденція до скорочення коштів юридичних осіб триває, вони зменшилися на -3,7% (на 0,7 млрд. грн.).

Трійку лідерів за приростом залучених клієнтських коштів склали ПАТ "БАНК АЛЬЯНС" (93,6%), ПАТ "БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ" (44,6%) та ПАТ "Грін Банк" (36,3%). Варто зауважити, що в усіх трьох банках спостерігалося зростання коштів як фізичних, так і юридичних осіб. ПАТ "Грін Банк" та ПАТ "БАНК АЛЬЯНС" стали також лідерами за обсягами приросту депозитного портфеля фізичних осіб з показниками росту 305,4% та 229,0% відповідно. Наступними йдуть ПАТ "Банк "Софійський" (+46,7%) та АТ "Артем Банк" (+22,4%).

Лідерство за темпами приросту клієнтських коштів дозволило банкам також наростити і обсяги високоліквідних активів. Так, протягом аналізованого періоду у ПАТ "БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ" високоліквідні активи зросли майже втричі – на 195,8%, у ПАТ "БАНК АЛЬЯНС" - на 156,0%, а у ПАТ "Грін Банк" вони подвоїлися. Також значно зросли високоліквідні активи ПАТ "Банк "Софійський" - на 81,6%.

За результатами проведеного дослідження можна стверджувати що, незважаючи на збереження нестабільної економічної та політичної ситуації, банкам вдалося не лише утримати позиції, але й продемонструвати позитивну динаміку. Наразі їх основним завданням залишається проведення заходів щодо стабілізації досягнутих результатів, збереження своїх ринкових позицій та підтримка іміджу.

Беручи до уваги факт збереження політичної нестабільності та її можливого негативного впливу на економічні тенденції в країні, рейтингове агентство IBI-Rating проводить подальший посилений контроль показників діяльності банків, рейтинги яких підтримуються агентством. Це дає змогу оперативно реагувати на зміни, що відбуваються, і, відповідно, інформувати про них ринок.

Інформація щодо роботи окремих банків в 2014 р. наведена у відповідній таблиці на сайті IBI-Rating.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua