Друк

Подальше загострення протистояння на Сході України призведе до зниження кредитоспроможності позичальників як на території регіону, так і на території всієї держави

15.04.2014
Рейтингове агентство ІВІ-Rating вважає, що подальше загострення ситуації в Донецькій та Луганській областях, а також загроза ескалації ситуації в інших регіонах на Сході і Півдні призведуть до негативних економічних наслідків. Зокрема, вже зараз відмічається зниження ділової активності в окремих районах Донеччини, що знаходить свій прояв в закритті ряду відділень системних банків, припиненні діяльності підприємств або виникненні імовірності їхнього захоплення. Очевидно, що зростає тиск на ліквідність фінансових установ, які продовжують діяти в регіоні, а також посилюється імовірність відтермінування або невиконання рядом підприємств раніше взятих на себе зобов’язань.

Рейтингове агентство все ще зберігає надію на врегулювання ситуації в країні за рахунок політичних методів. Тому на даний момент кредитні рейтинги підприємств та фінансових установ в Донецькій і Луганській областях залишаються без змін. Разом з тим, якщо до кінця тижня напруга в регіоні не знизиться, Рейтингове агентство буде розглядати відповідність рівня оцінки кредитоспроможності впливу нових зовнішніх факторів.

Слід зазначити, що події на Сході України несуть негативний вплив на всю вітчизняну економіку. Адже, на відміну від Криму, східний регіон відіграє важливу роль в розвитку соціально-економічного комплексу держави. Тому його нестабільність позначиться на діяльності суб’єктів господарювання в інших областях України. На даному етапі Рейтингове агентство ІВІ-Rating продовжує уважніше відслідковувати ступінь взаємозв’язків між підприємствами і установами різних регіонів України та оцінювати їхню залежність від політичних факторів.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua