Друк

Банківська система України в 2012 р.: стан і тенденції розвитку

02.04.2013

IBI-Rating опублікувало аналітичний огляд "Банківська система України в 2012 р.: стан і тенденції розвитку". В огляді наведено дані дослідження банківської системи України в 2012 р., а також прогнози аналітиків на 2013 рік.

Минулий рік не може бути оцінений однозначно. З одного боку, уперше за три останні роки, банківський сектор показав позитивний фінансовий результат, покращилася якість кредитно-інвестиційного портфеля, збільшилися надходження коштів від населення. З іншого боку, кредитування реального сектора економіки було зведено до мінімуму, зростання депозитів було забезпечено рекордним за останні роки підвищенням ставок за вкладами для населення, а метою нарощування залучених в систему ресурсів був не подальший розвиток, а вирішення проблем з ліквідністю. Іноземний капітал прискорив вихід з банківської сфери.

Проаналізувавши результати діяльності банківської системи України в 2012 році, IBI-Rating прогнозує: збереження тенденції виходу з українського ринку банків із західноєвропейським капіталом, що призведе до збільшення частки вітчизняного капіталу; поступове зниження ставок за вкладами для населення; відновлення переважно короткострокового кредитування юридичних осіб в оборотних коштах, а також у сфері споживчих та бланкових кредитів населенню; посилення девальваційного навантаження на національну валюту і, як результат, посилення валютного регулювання та контролю.

З повною версією огляду "Банківська система України в 2012 р.: стан і тенденції розвитку" можна ознайомитися в розділі Аналітика на сайті www.ibi.com.ua.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За
додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua