Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ «ЮНЕКС БАНК» на рівні 4+

11.10.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «ЮНЕКС БАНК» на рівні 4+ (висока надійність). Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 4+ вказує на те, що фінансова установа надійна, своєчасно розраховується за зобов'язаннями в межах вимог, встановлених чинним законодавством України, в т.ч. НБУ. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів невисока, хоча і існує певна залежність діяльності фінансової установи від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Оцінка впливу зовнішніх факторів не поширюється на ситуації, пов’язані з форс-мажорними обставинами.

Підтвердження рівня рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «ЮНЕКС БАНК» зумовлено збереженням достатнього рівня капіталізації фінансової установи. ПАТ «ЮНЕКС БАНК» вчасно та в повному обсязі виконує свої зобов’язання перед кредиторами. Фактичні значення нормативів ліквідності перевищують мінімально допустимі, встановлені НБУ. Однак існуюча залежність Банку від найбільших клієнтів підвищує уразливість Банку до ризику ліквідності. Окрім цього, вплив на чутливість до окремих фінансових ризиків може посилитись внаслідок збереження негативних тенденцій в економіці країни та зниження платоспроможності позичальників.

Упродовж аналізованого періоду якість активів Банку суттєво погіршилась, що разом із наявною концентрацією клієнтського кредитного портфеля підвищує уразливість Банку до кредитного ризику.

Основною складовою ресурсної бази залишаються кошти клієнтів, в тому числі суттєвий обсяг коштів залучено від пов’язаних осіб. За результатами І кварталу поточного року діяльність Банку була збитковою, однак показники ефективності діяльності залишаються на високому рівні.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня рейтингу надійності банківських вкладів у короткостроковій перспективі. Зниження рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ЮНЕКС БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2013-2015 рр. та 8 місяців 2016 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua