Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» на рівні 4+

10.10.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «Перший Інвестиційний Банк» на рівні 4+ (висока надійність). Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 4+ вказує на те, що фінансова установа надійна, своєчасно розраховується за зобов'язаннями в межах вимог, встановлених чинним законодавством України, в т.ч. НБУ. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів невисока, хоча і існує певна залежність діяльності фінансової установи від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Оцінка впливу зовнішніх факторів не поширюється на ситуації, пов’язані з форс-мажорними обставинами.

Підтвердження рівня рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «Перший Інвестиційний Банк» зумовлено збереженням достатнього рівня показників капіталізації фінансової установи. Обсяг високоліквідних активів перебуває на високому рівні (понад 25% активів). Однак наявність залежності Банку від найбільших корпоративних клієнтів як в ресурсній базі, так й у структурі активів може чинити тиск на ліквідність Банку та підвищує його уразливість до окремих фінансових ризиків.

Упродовж аналізованого періоду зберігається залежність ПАТ «Перший Інвестиційний Банк» від фінансового стану невеликої кількості позичальників, що підвищує уразливість Банку до кредитного ризику. Також Банк чутливий до валютного ризику через суттєвий обсяг валютних кредитів та відсутність валютних надходжень у позичальників. Окрім цього, вплив на чутливість до окремих фінансових ризиків може посилитись внаслідок збереження негативних тенденцій в економіці країни та зниження платоспроможності позичальників. Основною складовою ресурсної бази залишаються кошти клієнтів.

За результатами січня–серпня 2016 року діяльність Банку була прибутковою, що позитивно позначилось на показниках ефективності діяльності.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня рейтингу надійності банківських вкладів у короткостроковій перспективі. Зниження рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Перший Інвестиційний Банк», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2013 2015 рр. та 9 міс. 2016 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua