IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ «Укртелеком» та випусків відсоткових облігацій серій N-Q та T-V

IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПАТ «Укртелеком» і його випусків процентних облігацій серій N-Q і T-V на рівні uaА, прогноз «стабільний».

ПАТ «Укртелеком» є найбільшим оператором телекомунікаційних послуг в Україні, основним акціонером якого виступає ТОВ «ЕСУ». У червні 2013 року група компаній «Систем Кепітал Менеджмент» викупила 100% акцій кіпрської компанії UA ТELECOMINVEST LIMITED, якій належать корпоративні права ТОВ «ЕСУ». Відповідно, провідна фінансово-промислова група України отримала контроль над 92,79% акцій ПАТ «Укртелеком».

ПАТ «Укртелеком» надає широкий перелік послуг для населення і підприємств, в тому числі послуги: місцевого (міського та сільського), міжміського і міжнародного телефонного зв'язку, мобільного зв'язку третього покоління, комп'ютерного зв'язку (в т. ч. доступу в Інтернет), телеграфної зв'язку та дротового мовлення, а також послуги з надання в користування каналів електрозв'язку. Емітент займає провідні позиції на ринку фіксованого зв'язку і широкосмугового доступу до мережі Інтернет, які забезпечуються власною потужною транспортною телекомунікаційною мережею, що охоплює всі регіони країни. При цьому перспективність ринку телекомунікаційних послуг зумовлює посилення конкуренції. Відзначається зниження попиту на послуги фіксованого зв'язку та поступове її заміщення послугами мобільного зв'язку, що відповідає загальносвітовій тенденції.

У березні 2012 року Наглядовою радою ПАТ «Укртелеком» було прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення іменних відсоткових облігацій серій N-Q на загальну суму 600 млн. грн. і терміном обігу до 2017 року. Метою залучення коштів виступає забезпечення надійної експлуатації та підвищення ефективності діючої телекомунікаційної мережі, модернізація мережевої інфраструктури. У грудні 2013 року було прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення іменних процентних облігацій серій S-V на загальну суму 1,4 млрд. грн. і терміном обігу до 2020 року. Залучені кошти використовуються для забезпечення надійної експлуатації та підвищення ефективності діючої телекомунікаційної мережі, модернізації мережевої інфраструктури. Зобов'язання по розміщеними облігаціями на 01.01.2016 р. становили 890,2 млн. грн. (серії P, Q, T, U, V).

Чистий дохід ПАТ «Укртелеком» за 2015 рік склав 6 394,8 млн. грн., результатом діяльності став чистий прибуток в розмірі 600,2 млн. грн., при цьому залишився значний обсяг непокритого збитку минулих років.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Укртелеком», в тому числі: фінансова звітність за 2013-2015 рр., Довідкова інформація про діяльність, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua