Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні uaBBB-

22.07.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні uaBBB-, прогноз рейтингу змінено зі «стабільного» на «у розвитку». Дані рейтингові дії зумовлені позитивними змінами в діяльності Банку та його фінансових показників (поступовий розвиток власної регіональної мережі та карткового бізнесу, підвищення прибутковості, зростання показників ефективності діяльності), що разом із зниженням залежності від основних контрагентів, відобразилось на зміні прогнозу рейтингу на «у розвитку» та в подальшому може призвести до перегляду рівня рейтингу.

Підтвердження рівня кредитного рейтингу ПАТ «КРИСТАЛБАНК» обумовлено збереженням високих показників ліквідності та ефективності діяльності Банку. Разом з тим, зберігається уразливість Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Рейтингове агентство відмічає прийнятну диверсифікацію клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Однак зберігається значна концентрація клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. В аналізованому періоді діяльність ПАТ «КРИСТАЛБАНК» була прибутковою. Укріплення ринкових позицій Банку обмежується значною конкуренцією на ринку банківських послуг.

IBI-Rating наразі вбачає позитивні зміни в діяльності Банку та його фінансових показників (підвищення прибутковості, зростання показників ефективності діяльності), що разом із зниженням залежності від основних контрагентів, може призвести до зміни прогнозу або перегляду рівня рейтингу. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КРИСТАЛБАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2015 року, І кварталу 2016 року, а також планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua