Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «АРТЕМ-БАНК» на рівні uaВВВ-

22.07.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «АРТЕМ БАНК» на рівні uaВВВ- зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу АТ «АРТЕМ БАНК» зумовлено збереженням високих показників капіталізації. В той же час, Банк зберігає значний рівень концентрації як кредитного портфеля за основними позичальниками, так і ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, що підвищує уразливість Банку до кредитного ризику та ризику ліквідності. Разом з цим, Рейтингове агентство відмічає, що існує ймовірність підвищення уразливості АТ «АРТЕМ БАНК» до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні.

В той же час, зберігається низька якість цінних паперів, які перебувають у портфелі Банку та наявність концентрації у даному портфелі за основними емітентами, що підвищує уразливість Банку до ринкового ризику. Слід відмітити, що упродовж аналізованого періоду, активи та зобов’язання збалансовані за строками до погашення до 31 дня належним чином.

Протягом аналізованого періоду діяльність АТ «АРТЕМ БАНК» залишається прибутковою, а показники ефективності дещо покращились.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, зниження якості портфеля цінних паперів, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «АРТЕМ–БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2010–2015 рр. та 3 міс. 2016 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua