Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПСВП «Рутенія М» серії A на рівні uaBBB

16.06.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ПСВП «Рутенія М» серії A на рівні uaBBB, прогноз «позитивний».

Облігації номінальною вартістю 50 млн. грн. випущено з метою фінансування придбання сировини та матеріалів, а також оновлення обладнання та механізмів. ПСВП «Рутенія М» входить до складу вертикально інтегрованого агрохолдингу «ТАС АГРО». Емітент займається вирощуванням сільськогосподарських культур: пшениці, соняшника, кукурудзи, ячменю та сої. Площа орних земель перевищує 3 тис. га. Підприємство також володіє двома механізованими токами для переробки зерна, зерно-сушильним комплексом, насiннєочисними та спеціальними машинами для очистки зерна, зерносховищами, гаражним господарством, майстернями та допоміжними приміщеннями, а також сільськогосподарською технікою. Діяльність ПСВП «Рутенія М», як і решти вітчизняних сільськогосподарських підприємств, має високу чутливість до впливу факторів, таких як природно-кліматичні умови та державне регулювання галузі. Також слід відмітити сезонність діяльності Емітента, що зумовлює коливання оборотного капіталу. IBI-Rating відмічає інформаційну відкритість та прозорість ПСВП «Рутенія М».

За підсумками 2015 року ПСВП «Рутенія М» продемонструвало високу ефективність діяльності – операційна рентабельність склала 64,3%, рентабельність продажів – 50,6%. Чистий прибуток склав 38,2 млн. грн. Рівень боргового навантаження за підсумками 2015 року перебував на низькому рівні: співвідношення обсягу чистого боргу та показника EBITDA склало 0,9х. У І кварталі 2016 року облігації було викуплено, таким чином на кінець березня 2016 року Емітент не мав боргового навантаження.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та збереження низького рівня боргового навантаження. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєве зростання рівня боргового навантаження, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПСВП «Рутенія М», в тому числі: фінансова звітність за 2013-2015 рр. та 3 міс. 2016 року, довідкова інформація про діяльність ПСВП «Рутенія М», інформація про випуск облігацій серії A, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua