Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг м. Тернополя на рівні uaВВВ

29.04.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу міста Тернополя на рівні uaВВВ зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтверджений рівень кредитного рейтингу м. Тернопіль обумовлений його значенням як регіонального центру, високою диверсифікацією доходної частини бюджету та помірним рівнем бюджетної забезпеченості, який за результатами 2015 року перевищив середнє значення для місцевих бюджетів, а також низьким рівнем прямого боргового навантаження на доходну частину бюджету.

Розвиток м. Тернопіль у 2015 році перебував під впливом загальної ситуації в країні. Місто, незважаючи на скорочення обсягів прямих іноземних інвестицій, зовнішньої торгівлі продемонструвало зростання обсягів реалізації промислової продукції, у т. ч. малим та середнім бізнесом, обсягу виконаних будівельних робіт та введення в експлуатацію житла. Більшість показників соціально-економічного розвитку міста у 2015 році залишаються нижчими за середні по країні, обмежуючи певною мірою доходну частину його бюджету. Заходи із децентралізації бюджетних відносин та делегування містам повноважень щодо збору окремих державних податків, зборів, а також збільшення обсягів приватизації комунального майна дозволили м. Тернопіль збільшити майже на 30% порівняно із 2014 роком обсяги податкових та в 2,1 рази - неподаткових надходжень, а надходження до бюджету в цілому – в 1,5 рази. При чому, збільшення надходжень відбулось за більшістю статей.

В місті зберігається високий рівень зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури міста, що обумовлює необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру, джерелами фінансування чого у т. ч. в перспективі виступатимуть кошти міжнародних фінансових організацій.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: зростання доходної частини бюджету Тернополя та покращення більшості показників соціально-економічного розвитку в розрахунку на одного мешканця міста. Негативно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, суттєве зростання боргових зобов’язань, погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від м. Тернопіль, у тому числі: річна казначейська звітність за 2015 рік, показники соціально-економічного розвитку та бюджету міста за 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів муніципальної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua