Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» та облігацій серії В

23.03.2016
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» і відсоткових облігацій серії В на рівні uaBBB, прогноз «стабільний».

ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Житомирської області. Для ведення зазначених видів діяльності Емітент має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. Емітент є природним монополістом на території Житомирської області з передачі та постачання електроенергії за регульованими тарифами, що забезпечує стабільність збуту.

За результатами 2015 року обсяг постачання та передачі електроенергії ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» склав 2 266 826 тис. кВт год, що на 2,1% менше, порівняно з 2014 роком. Скорочення обсягів постачання та передачі відбулося внаслідок зниження обсягу відпуску власним абонентам, тоді як обсяг транспортування (транзиту) зріс. Незважаючи на скорочення обсягів постачання електроенергії, доходи Емітента від реалізації електроенергії зросли за рахунок підвищення відпускних тарифів. Так, чистий дохід ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» за підсумками 2015 року збільшився, порівняно з попереднім роком, на 24,7% – до 1 846,4 млн. грн. Рейтингове агентство «IBI-Rating» відмічає, що діяльність Емітента за підсумками 2015 року була прибутковою – чистий прибуток склав 15,6 млн. грн., проти 15,6 млн. грн. чистого збитку за підсумками 2014 року. Значний вплив на фінансові результати ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» мають від’ємні курсові різниці, зумовлені девальвацією гривні, оскільки переважна більшість боргових зобов’язань підприємства, зокрема за банківським кредитом, номінована в іноземній валюті.

Емітент зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень в оновлення основних фондів, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України. Обсяг фінансування інвестиційної програми ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» протягом 2015 року склав 95,6 млн. грн., що становить 100% від запланованого. Основним напрямом (76,1% від загального обсягу фінансування) було будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання.

Кредитні рейтинги можуть бути підвищені у разі: покращення фінансових результатів за одночасного зростання показників ефективності діяльності та підвищення показників ліквідності, лібералізація енергетичного ринку України. В той же час, кредитні рейтинги можуть бути знижені у разі: невиконання боргових зобов’язань та погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр., довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій серії B, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua