Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ "ОДЕСАОБЛЕНЕРГО" та облігацій серії А

16.03.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» і відсоткових облігацій серії А на рівні uaBBB-, прогноз «стабільний».

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Одеської області. Для ведення зазначених видів діяльності Емітент має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. Емітент є природним монополістом на території Одеської області з передачі та постачання електроенергії за регульованими тарифами, що забезпечує стабільність збуту.

За результатами 2015 року обсяг постачання та передачі електроенергії ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» склав 5 866 680 тис. кВт∙год, що на 1,9% менше, порівняно з 2014 роком. Скорочення відбулося внаслідок зниження обсягу відпуску власним споживачам, тоді як обсяг транспортування (транзиту) зріс. Незважаючи на скорочення обсягів постачання електроенергії, доходи Емітента від реалізації електроенергії зросли за рахунок підвищення відпускних тарифів. Так, за підсумками 2015 року чистий дохід ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» склав 4 462,5 млн. грн., що на 28,2% більше, ніж за попередній рік. Підсумком діяльності Емітента в 2015 році став чистий прибуток у розмірі 9,5 млн. грн., проти 78,8 млн. грн. чистого збитку за підсумками 2014 року. Значний вплив на фінансові результати ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» мають від’ємні курсові різниці, зумовлені девальвацією гривні, оскільки переважна більшість боргових зобов’язань підприємства, зокрема за банківськими кредитами, номінована в іноземній валюті.

Емітент зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України. Протягом 2015 року ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» було профінансовано 286,8 млн. грн. без ПДВ за інвестиційною програмою, що становить 100% від запланованого. Практично 90% коштів було профінансовано у будівництво, модернізацію та реконструкцію електричних мереж та обладнання.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: покращення фінансових результатів за одночасного зростання показників ефективності діяльності та підвищення показників ліквідності, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, значне зростання боргового навантаження, суттєве зниження рівня розрахунків споживачів, погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр., довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства «IBI-Rating», а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua