Друк

Кредитний рейтинг облігацій СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" серії А підтверджено на рівні uaBBB

30.12.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" серії А на рівні uaВВВ, прогноз "стабільний".

СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" зберігає залежність від державного регулювання, оскільки діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками дозволяє утримувати провідні позиції на вітчизняному ринку дистрибуції лікарських засобів. Так, СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" протягом кількох останніх років є другим дистриб’ютором за обсягом поставок лікарських засобів у аптечні мережі України. За підсумками 9 міс. 2014 року Емітент збільшив обсяги продажів на 15% в натуральному вимірі та на 22% у грошовому. При цьому значний обсяг операцій імпорту лікарських засобів та наявність боргових зобов’язань в іноземній валюті робить СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" чутливим до змін митного регулювання та коливань валютних курсів. Суттєва девальвація гривні в аналізованому періоді зумовила від’ємні курсові різниці, які вплинули на фінансовий результат. При цьому діяльність Емітента за підсумками 9 міс. 2014 року була прибутковою – чистий прибуток склав 13,4 млн. грн.

Зберігається висока залежність СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" від зовнішніх джерел фінансування, а боргове навантаження зросло внаслідок переоцінки валютної частини боргу та зниження фінансових результатів. Втім, враховуючи довгостроковий характер боргових зобов’язань, у т.ч. відсутність оферти за випуском облігацій, що є об’єктом рейтингування, та вплив на фінансові результати факторів, повторення яких є малоймовірним, боргове навантаження оцінюється як прийнятне.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності, зниження залежності від позикового капіталу та боргового навантаження, інформаційна відкритість. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: суттєве зростання боргового навантаження та погіршення фінансового стану, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП "Оптіма-Фарм, ЛТД", в тому числі: фінансова звітність за 2011-2013 рр. та 9 міс. 2014 року, довідкова інформація про діяльність СП "Оптіма-Фарм, ЛТД", інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua