Друк

Кредитний рейтинг облігацій СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" серії А підтверджено на рівні uaBBB

13.06.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" серії А на рівні uaВВВ, прогноз "стабільний".

СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" зберігає залежність від державного регулювання, оскільки діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками дозволяє утримувати провідні позиції на вітчизняному ринку дистрибуції лікарських засобів. Так, СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" протягом кількох останніх років є другим дистриб’ютором за обсягом поставок лікарських засобів у аптечні мережі України. При цьому значний обсяг операцій імпорту лікарських засобів робить Емітента чутливим до змін митного регулювання та коливань валютних курсів. Значна девальвація гривні у І кварталі 2014 року зумовила від’ємні курсові різниці, які суттєво погіршили фінансовий результат і в кінцевому підсумку призвели до чистого збитку у розмірі 17,6 млн. грн. 

Зберігається висока залежність СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" від зовнішніх джерел фінансування, а боргове навантаження зросло внаслідок переоцінки валютної частини боргу та зниження фінансових результатів. Втім, враховуючи довгостроковий характер боргових зобов’язань, у т.ч. відсутність оферти за випуском облігацій, що є об’єктом рейтингування, та вплив на фінансові результати факторів, повторення яких є малоймовірним, боргове навантаження оцінюється як прийнятне.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності, зниження залежності від позикового капіталу та боргового навантаження, інформаційна відкритість. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: суттєве зростання боргового навантаження та погіршення фінансового стану, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП "Оптіма-Фарм, ЛТД", в тому числі: фінансова звітність за 2011-2013 рр. та 3 міс. 2014 року, довідкова інформація про діяльність СП "Оптіма-Фарм, ЛТД", інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua